Poctivě a chutně
Velmi voňavé skořicové vánoční ozdoby


Ingredience:

1 hrnek jablečného pyré (2 dětské přesnídávky)
1 a ¾ (jeden a tři čtvrtě) hrnku (200g) mleté skořice 
brčko
vykrajovátka
olej
váleček
pečicí papír
stuhu či ozdobný provázek

Postup: Mletou skořici a pyré smíchejte. Dobře zpracujte a vytvarujte těsto podobné konzistence jako plastelína. Přesný poměr skořice a pyré závisí na hustotě pyré a kvalitě skořice. Čím je pyré řidší, tím bude potřeba více skořice. Stejně tak pokud máte jemný skořicový prášek, bude ho potřeba více, aby se vytvořila jednolitá hmota. V závěru si práci ulehčíte tím, že si ruce potřete rostlinným olejem. Těsto půjde lépe zpracovat a nebude se lepit na prsty.
Hotové těsto rozválejte válečkem, který nejdříve také potřete olejem. Vykrajovátky na perníčky vykrajujte jednotlivé ozdoby. V každé udělejte brčkem dírku na provázek. Ozdoby přendejte na pečicí papír a nechte volně sušit v pokojové teplotě cca 24 hodin.

Alespoň třikrát je otočte, aby se neprohnuly. Urychlit to můžete tak, že ozdoby dáte na 2 hodiny do trouby na 90 °C. Nezapomeňte je také otočit! Když je hotovo, provlékněte provázek, háček nebo stužku. Narovnejte do dárkové krabičky nebo pověste na svůj stromeček. Pokud koupíte kvalitní skořici, pak vám ozdoby budou vonět minimálně rok.

Zdroj: Novinky.cz